10022753-119LF
Home > All Products > Connectors, Interconnects > FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors
10022753-119LF
10022753-119LF
Part Number
10022753-119LF
Manufacturer
Amphenol CS (FCI)
Description
CONN CIC RCPT 19POS 2.54MM
Data sheet
10022753-119LF.pdf
Delivery Services
10022753-119LF
Comments
    10022753-119LF Specifications
    SeriesClincher™
    RoHSRoHS
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Flat Flex TypeCIC
    Voltage Rating500V
    Actuator Material-
    FFC, FCB Thickness0.33mm
    Height Above Board-
    Number of Positions19
    Operating Temperature-65°C ~ 105°C