10022753-161LF
Home > All Products > Connectors, Interconnects > FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors
10022753-161LF
10022753-161LF
Part Number
10022753-161LF
Description
CONN CIC RCPT 28POS 2.54MM
Data sheet
10022753-161LF.pdf
Delivery Services
10022753-161LF
Comments
    10022753-161LF Specifications
    SeriesClincher™
    RoHSRoHS
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Flat Flex TypeCIC
    Voltage Rating500V
    Actuator Material-
    FFC, FCB Thickness0.33mm
    Height Above Board-
    Number of Positions28
    Operating Temperature-65°C ~ 105°C