65801-031LF
Home > All Products > Connectors, Interconnects > FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors
65801-031LF
65801-031LF
Part Number
65801-031LF
Description
CONN FFC FPC RCPT 31POS 2.54MM
Data sheet
65801-031LF.pdf
Delivery Services
65801-031LF
Comments
    65801-031LF Specifications
    SeriesClincher™
    RoHSRoHS
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Flat Flex TypeFFC, FPC
    Voltage Rating500V
    Actuator Material-
    FFC, FCB Thickness0.33mm
    Height Above Board-
    Number of Positions31
    Operating Temperature-65°C ~ 105°C