66226-030LF
Home > All Products > Connectors, Interconnects > FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors
66226-030LF
66226-030LF
Part Number
66226-030LF
Description
CONN FFC HEADER 30POS 2.54MM
Data sheet
66226-030LF.pdf
Delivery Services
66226-030LF
Comments
    66226-030LF Specifications
    SeriesClincher™
    RoHSRoHS
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Features-
    Part StatusObsolete
    Flat Flex TypeFFC
    Voltage Rating500V
    Actuator Material-
    FFC, FCB Thickness0.33mm
    Height Above Board-
    Number of Positions30
    Operating Temperature-65°C ~ 105°C