FH19D-7S-0.5SH
Home > All Products > Connectors, Interconnects > FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors
FH19D-7S-0.5SH
FH19D-7S-0.5SH
Part Number
FH19D-7S-0.5SH
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Description
CONN FPC/FFC 7POS 0.50MM
Data sheet
FH19D-7S-0.5SH.pdf
Category
FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors
Delivery Services
FH19D-7S-0.5SH
Comments
    FH19D-7S-0.5SH Specifications
    SeriesFH19
    RoHSRoHS
    Pitch0.020" (0.50mm)