FX16M2-41P-HC
Home > All Products > Connectors, Interconnects > FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors
FX16M2-41P-HC
FX16M2-41P-HC
Part Number
FX16M2-41P-HC
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Description
CONN FFC PLUG 41POS 0.50MM
Data sheet
FX16M2-41P-HC.pdf
Category
FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors
Delivery Services
FX16M2-41P-HC
Comments
    FX16M2-41P-HC Specifications
    SeriesFX16
    RoHSRoHS
    Pitch0.020" (0.50mm)