HFR12R-2STE1LF
Home > All Products > Connectors, Interconnects > FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors
HFR12R-2STE1LF
HFR12R-2STE1LF
Part Number
HFR12R-2STE1LF
Description
CONN FFC TOP 12POS 0.80MM R/A
Data sheet
HFR12R-2STE1LF.pdf
Delivery Services
HFR12R-2STE1LF
Comments
    HFR12R-2STE1LF Specifications
    SeriesHFR
    RoHSRoHS
    Pitch0.031" (0.80mm)
    Flat Flex TypeFFC, FPC
    Voltage Rating100V
    FFC, FCB Thickness-
    Height Above Board0.091" (2.30mm)
    Number of Positions12
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C