HFW14R-1STE9MTLF
Home > All Products > Connectors, Interconnects > FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors
HFW14R-1STE9MTLF
HFW14R-1STE9MTLF
Part Number
HFW14R-1STE9MTLF
Description
CONN FFC BOTTOM 14POS 1.00MM R/A
Data sheet
HFW14R-1STE9MTLF.pdf
Delivery Services
HFW14R-1STE9MTLF
Comments
    HFW14R-1STE9MTLF Specifications
    SeriesHFW-R
    RoHSRoHS
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Features-
    Cable End Type-
    Contact Finish-
    Flat Flex Type-
    Voltage Rating-
    Locking Feature-
    Contact Material-
    Housing Material-
    Actuator Material-
    FFC, FCB Thickness-
    Height Above Board0.075" (1.90mm)