HFW21S-2STAE9LF
Home > All Products > Connectors, Interconnects > FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors
HFW21S-2STAE9LF
HFW21S-2STAE9LF
Part Number
HFW21S-2STAE9LF
Description
CONN FPC VERT 21POS 1.00MM SMD
Data sheet
HFW21S-2STAE9LF.pdf
Delivery Services
HFW21S-2STAE9LF
Comments
    HFW21S-2STAE9LF Specifications
    SeriesHFW
    RoHSRoHS
    Pitch0.039" (1.00mm)
    TerminationSolder
    Mounting TypeSurface Mount
    Cable End TypeTapered
    Contact Finish-
    Flat Flex TypeFPC
    Voltage Rating-
    Actuator Material-
    FFC, FCB Thickness0.30mm
    Height Above Board0.209" (5.30mm)