HFW26R-1STE5LF
Home > All Products > Connectors, Interconnects > FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors
HFW26R-1STE5LF
HFW26R-1STE5LF
Part Number
HFW26R-1STE5LF
Description
CONN FFC BOTTOM 26POS 1.00MM R/A
Data sheet
HFW26R-1STE5LF.pdf
Delivery Services
HFW26R-1STE5LF
Comments
    HFW26R-1STE5LF Specifications
    SeriesHFW-R
    RoHSRoHS
    Pitch0.039" (1.00mm)
    Flat Flex TypeFFC, FPC
    Voltage Rating100V
    Actuator Material-
    FFC, FCB Thickness0.30mm
    Height Above Board0.075" (1.90mm)
    Number of Positions26
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C