SFR30R-1STAE1LF
Home > All Products > Connectors, Interconnects > FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors
SFR30R-1STAE1LF
SFR30R-1STAE1LF
Part Number
SFR30R-1STAE1LF
Description
CONN FFC BOTTOM 30POS 0.80MM R/A
Data sheet
SFR30R-1STAE1LF.pdf
Delivery Services
SFR30R-1STAE1LF
Comments
    SFR30R-1STAE1LF Specifications
    SeriesSFR
    RoHSRoHS
    Pitch0.031" (0.80mm)
    Cable End TypeStraight
    Locking FeatureSlide Lock
    Contact Material-
    Housing MaterialPolyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled
    Actuator Material-
    FFC, FCB Thickness0.30mm
    Height Above Board0.098" (2.50mm)