SFR30R-1STE1LF
Home > All Products > Connectors, Interconnects > FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors
SFR30R-1STE1LF
SFR30R-1STE1LF
Part Number
SFR30R-1STE1LF
Description
CONN FFC BOTTOM 30POS 0.80MM R/A
Data sheet
SFR30R-1STE1LF.pdf
Delivery Services
SFR30R-1STE1LF
Comments
    SFR30R-1STE1LF Specifications
    SeriesSFR
    RoHSRoHS
    Pitch0.031" (0.80mm)
    FFC, FCB Thickness0.30mm, 0.33mm
    Height Above Board0.098" (2.50mm)