SFV33R-2STBE1HLF
Home > All Products > Connectors, Interconnects > FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors
SFV33R-2STBE1HLF
SFV33R-2STBE1HLF
Part Number
SFV33R-2STBE1HLF
Description
CONN FFC TOP 33POS 0.50MM R/A
Data sheet
SFV33R-2STBE1HLF.pdf
Delivery Services
SFV33R-2STBE1HLF
Comments
    SFV33R-2STBE1HLF Specifications
    SeriesSFV-R
    RoHSRoHS
    Pitch0.020" (0.50mm)
    FeaturesZero Insertion Force (ZIF)
    Cable End TypeStraight, Tapered
    Contact FinishGold
    Flat Flex TypeFFC, FPC
    Voltage Rating50V
    FFC, FCB Thickness0.30mm, 0.33mm
    Height Above Board0.071" (1.80mm)
    Number of Positions33
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C