SLD14S-2LF
Home > All Products > Connectors, Interconnects > FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors
SLD14S-2LF
SLD14S-2LF
Part Number
SLD14S-2LF
Description
CONN FFC VERT 14POS 1.25MM PCB
Data sheet
SLD14S-2LF.pdf
Delivery Services
SLD14S-2LF
Comments
    SLD14S-2LF Specifications
    SeriesSLD
    RoHSRoHS
    Pitch0.049" (1.25mm)
    FeaturesZero Insertion Force (ZIF)
    Part StatusObsolete
    TerminationSolder
    Mounting TypeThrough Hole
    FFC, FCB Thickness0.30mm
    Height Above Board0.315" (8.00mm)