SLD32R-2LF
Home > All Products > Connectors, Interconnects > FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors
SLD32R-2LF
SLD32R-2LF
Part Number
SLD32R-2LF
Description
CONN FFC BOTTOM 32POS 1.25MM R/A
Data sheet
SLD32R-2LF.pdf
Delivery Services
SLD32R-2LF
Comments
    SLD32R-2LF Specifications
    SeriesSLD
    RoHSRoHS
    Pitch0.049" (1.25mm)
    FeaturesZero Insertion Force (ZIF)
    Part StatusObsolete
    TerminationSolder
    Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
    FFC, FCB Thickness0.30mm
    Height Above Board0.275" (6.99mm)