SLD39S-1LF
Home > All Products > Connectors, Interconnects > FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors
SLD39S-1LF
SLD39S-1LF
Part Number
SLD39S-1LF
Description
CONN FFC VERT 39POS 1.25MM PCB
Data sheet
SLD39S-1LF.pdf
Delivery Services
SLD39S-1LF
Comments
    SLD39S-1LF Specifications
    SeriesSLD
    RoHSRoHS
    Pitch0.049" (1.25mm)
    FeaturesZero Insertion Force (ZIF)
    Part StatusObsolete
    TerminationKinked Pin
    Mounting TypeThrough Hole
    FFC, FCB Thickness0.30mm
    Height Above Board0.315" (8.00mm)