SLW26S-5C7LF
Home > All Products > Connectors, Interconnects > FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors
SLW26S-5C7LF
SLW26S-5C7LF
Part Number
SLW26S-5C7LF
Description
CONN CIC VERT 26POS 1.00MM PCB
Data sheet
SLW26S-5C7LF.pdf
Delivery Services
SLW26S-5C7LF
Comments
    SLW26S-5C7LF Specifications
    SeriesSLW-S
    RoHSRoHS
    Pitch0.039" (1.00mm)
    TerminationKinked Pin
    Mounting TypeThrough Hole
    Cable End TypeTapered
    Contact FinishTin
    Flat Flex TypeCIC
    Voltage Rating100V
    FFC, FCB Thickness0.30mm
    Height Above Board0.217" (5.50mm)
    Number of Positions26
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C