CLF5030NIT-1R5N-D
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
CLF5030NIT-1R5N-D
CLF5030NIT-1R5N-D
Part Number
CLF5030NIT-1R5N-D
Manufacturer
TDK Corporation
Description
FIXED IND 1.5UH 3.4A 29.9 MOHM
Data sheet
CLF5030NIT-1R5N-D.pdf
Category
Fixed Inductors
Delivery Services
CLF5030NIT-1R5N-D
Comments
    CLF5030NIT-1R5N-D Specifications
    Part Status Active
    Type Wirewound
    Material - Core Ferrite
    Inductance 1.5µH
    Tolerance ±30%
    Current Rating 3.4A
    Current - Saturation 3.69A
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 29.9 mOhm Max
    Q @ Freq -
    Frequency - Self Resonant -
    Ratings AEC-Q200
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Frequency - Test 100kHz
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case Nonstandard
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.209" L x 0.197" W (5.30mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)