CLF6045NIT-4R7N-D
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
CLF6045NIT-4R7N-D
CLF6045NIT-4R7N-D
Part Number
CLF6045NIT-4R7N-D
Manufacturer
TDK Corporation
Description
FIXED IND 4.7UH 3.3A 30 MOHM SMD
Data sheet
CLF6045NIT-4R7N-D.pdf
Category
Fixed Inductors
Delivery Services
CLF6045NIT-4R7N-D
Comments
    CLF6045NIT-4R7N-D Specifications
    Part Status Active
    Type Wirewound
    Material - Core Ferrite
    Inductance 4.7µH
    Tolerance ±30%
    Current Rating 3.3A
    Current - Saturation 3.1A
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 30 mOhm Max
    Q @ Freq -
    Frequency - Self Resonant -
    Ratings AEC-Q200
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Frequency - Test 100kHz
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case Nonstandard
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.248" L x 0.236" W (6.30mm x 6.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)