ELC-10E392L
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
ELC-10E392L
ELC-10E392L
Part Number
ELC-10E392L
Description
FIXED IND 3.9MH 160MA 6.5 OHM TH
Data sheet
ELC-10E392L.pdf
Delivery Services
ELC-10E392L
Comments
    ELC-10E392L Specifications
    Material - Core -
    Inductance 3.9mH
    Tolerance ±10%
    Current Rating 160mA
    Current - Saturation -
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 6.5 Ohm
    Operating Temperature -
    Frequency - Test 10kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)