ELJ-NC39NJF
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
ELJ-NC39NJF
ELJ-NC39NJF
Part Number
ELJ-NC39NJF
Description
FIXED IND 39NH 215MA 550 MOHM
Data sheet
ELJ-NC39NJF.pdf
Delivery Services
ELJ-NC39NJF
Comments
    ELJ-NC39NJF Specifications
    Part Status Obsolete
    Type Wirewound
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 39nH
    Tolerance ±5%
    Current Rating 215mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 550 mOhm Max
    Q @ Freq 15 @ 100MHz
    Frequency - Self Resonant 890MHz
    Ratings -
    Operating Temperature -20°C ~ 85°C
    Frequency - Test 100MHz
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case 1008 (2520 Metric)
    Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
    Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)