ELJ-PF8N2JFB
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
ELJ-PF8N2JFB
ELJ-PF8N2JFB
Part Number
ELJ-PF8N2JFB
Description
FIXED IND 8.2NH 900MA 210 MOHM
Data sheet
ELJ-PF8N2JFB.pdf
Delivery Services
ELJ-PF8N2JFB
Comments
    ELJ-PF8N2JFB Specifications
    Material - Core Ceramic
    Inductance 8.2nH
    Tolerance ±5%
    Current Rating 900mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 210 mOhm Max
    Q @ Freq 7 @ 100MHz
    Frequency - Self Resonant 3.7GHz
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Frequency - Test 100MHz
    Size / Dimension 0.040" L x 0.024" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)