ELJ-QF12NJF
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
ELJ-QF12NJF
ELJ-QF12NJF
Part Number
ELJ-QF12NJF
Description
FIXED IND 12NH 320MA 450 MOHM
Data sheet
ELJ-QF12NJF.pdf
Delivery Services
ELJ-QF12NJF
Comments
    ELJ-QF12NJF Specifications
    Material - Core Ceramic
    Inductance 12nH
    Tolerance ±5%
    Current Rating 320mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 450 mOhm Max
    Q @ Freq 10 @ 100MHz
    Frequency - Self Resonant 2.8GHz
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Frequency - Test 100MHz
    Size / Dimension 0.040" L x 0.024" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)