ELJ-QF8N2JF
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
ELJ-QF8N2JF
ELJ-QF8N2JF
Part Number
ELJ-QF8N2JF
Description
FIXED IND 8.2NH 320MA 350 MOHM
Data sheet
ELJ-QF8N2JF.pdf
Delivery Services
ELJ-QF8N2JF
Comments
    ELJ-QF8N2JF Specifications
    Material - Core Ceramic
    Inductance 8.2nH
    Tolerance ±5%
    Current Rating 320mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 350 mOhm Max
    Q @ Freq 10 @ 100MHz
    Frequency - Self Resonant 3.5GHz
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Frequency - Test 100MHz
    Size / Dimension 0.040" L x 0.024" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)