ELJ-RE10NJFA
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
ELJ-RE10NJFA
ELJ-RE10NJFA
Part Number
ELJ-RE10NJFA
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Description
FIXED IND 10NH 400MA 320 MOHM
Data sheet
ELJ-RE10NJFA.pdf
Category
Fixed Inductors
Delivery Services
ELJ-RE10NJFA
Comments
    ELJ-RE10NJFA Specifications
    Part Status Obsolete
    Type Multilayer
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 10nH
    Tolerance ±5%
    Current Rating 400mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 320 mOhm Max
    Q @ Freq 10 @ 100MHz
    Frequency - Self Resonant 2.8GHz
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Frequency - Test 100MHz
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case 0603 (1608 Metric)
    Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)