ELJ-RE15NGFA
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
ELJ-RE15NGFA
ELJ-RE15NGFA
Part Number
ELJ-RE15NGFA
Description
FIXED IND 15NH 350MA 410 MOHM
Data sheet
ELJ-RE15NGFA.pdf
Delivery Services
ELJ-RE15NGFA
Comments
    ELJ-RE15NGFA Specifications
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 15nH
    Tolerance ±2%
    Current Rating 350mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 410 mOhm Max
    Q @ Freq 10 @ 100MHz
    Frequency - Self Resonant 2.5GHz
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Frequency - Test 100MHz
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)