ELJ-RE1N5ZFA
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
ELJ-RE1N5ZFA
ELJ-RE1N5ZFA
Part Number
ELJ-RE1N5ZFA
Description
FIXED IND 1.5NH 500MA 70 MOHM
Data sheet
ELJ-RE1N5ZFA.pdf
Delivery Services
ELJ-RE1N5ZFA
Comments
    ELJ-RE1N5ZFA Specifications
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 1.5nH
    Tolerance ±0.2nH
    Current Rating 500mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 70 mOhm Max
    Q @ Freq 8 @ 100MHz
    Frequency - Self Resonant 6GHz
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Frequency - Test 100MHz
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)