ELJ-RE39NJFA
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
ELJ-RE39NJFA
ELJ-RE39NJFA
Part Number
ELJ-RE39NJFA
Description
FIXED IND 39NH 300MA 800 MOHM
Data sheet
ELJ-RE39NJFA.pdf
Delivery Services
ELJ-RE39NJFA
Comments
    ELJ-RE39NJFA Specifications
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 39nH
    Tolerance ±5%
    Current Rating 300mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 800 mOhm Max
    Q @ Freq 11 @ 100MHz
    Frequency - Self Resonant 1.8GHz
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Frequency - Test 100MHz
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)