ELJ-RE4N7ZFA
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
ELJ-RE4N7ZFA
ELJ-RE4N7ZFA
Part Number
ELJ-RE4N7ZFA
Description
FIXED IND 4.7NH 450MA 170 MOHM
Data sheet
ELJ-RE4N7ZFA.pdf
Delivery Services
ELJ-RE4N7ZFA
Comments
    ELJ-RE4N7ZFA Specifications
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 4.7nH
    Tolerance ±0.2nH
    Current Rating 450mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 170 mOhm Max
    Q @ Freq 9 @ 100MHz
    Frequency - Self Resonant 4.8GHz
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Frequency - Test 100MHz
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)