ELJ-RE68NJFA
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
ELJ-RE68NJFA
ELJ-RE68NJFA
Part Number
ELJ-RE68NJFA
Description
FIXED IND 68NH 250MA 1.3 OHM SMD
Data sheet
ELJ-RE68NJFA.pdf
Delivery Services
ELJ-RE68NJFA
Comments
    ELJ-RE68NJFA Specifications
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 68nH
    Tolerance ±5%
    Current Rating 250mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 1.3 Ohm Max
    Q @ Freq 12 @ 100MHz
    Frequency - Self Resonant 1.5GHz
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Frequency - Test 100MHz
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)