ELJ-RF15NJFB
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
ELJ-RF15NJFB
ELJ-RF15NJFB
Part Number
ELJ-RF15NJFB
Description
FIXED IND 15NH 240MA 600 MOHM
Data sheet
ELJ-RF15NJFB.pdf
Delivery Services
ELJ-RF15NJFB
Comments
    ELJ-RF15NJFB Specifications
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 15nH
    Tolerance ±5%
    Current Rating 240mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 600 mOhm Max
    Q @ Freq 8 @ 100MHz
    Frequency - Self Resonant 2.5GHz
    Ratings -
    Operating Temperature -20°C ~ 85°C
    Frequency - Test 100MHz
    Size / Dimension 0.040" L x 0.024" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)