ELJ-RF33NGFB
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
ELJ-RF33NGFB
ELJ-RF33NGFB
Part Number
ELJ-RF33NGFB
Description
FIXED IND 33NH 170MA 1.4 OHM SMD
Data sheet
ELJ-RF33NGFB.pdf
Delivery Services
ELJ-RF33NGFB
Comments
    ELJ-RF33NGFB Specifications
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 33nH
    Tolerance ±2%
    Current Rating 170mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 1.4 Ohm Max
    Q @ Freq 8 @ 100MHz
    Frequency - Self Resonant 1.8GHz
    Ratings -
    Operating Temperature -20°C ~ 85°C
    Frequency - Test 100MHz
    Size / Dimension 0.040" L x 0.024" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)