ELJ-RF9N1ZFB
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
ELJ-RF9N1ZFB
ELJ-RF9N1ZFB
Part Number
ELJ-RF9N1ZFB
Description
FIXED IND 9.1NH 320MA 380 MOHM
Data sheet
ELJ-RF9N1ZFB.pdf
Delivery Services
ELJ-RF9N1ZFB
Comments
    ELJ-RF9N1ZFB Specifications
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 9.1nH
    Tolerance ±0.2nH
    Current Rating 320mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 380 mOhm Max
    Q @ Freq 8 @ 100MHz
    Frequency - Self Resonant 3.1GHz
    Ratings -
    Operating Temperature -20°C ~ 85°C
    Frequency - Test 100MHz
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)