ELL-5PS470M
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
ELL-5PS470M
ELL-5PS470M
Part Number
ELL-5PS470M
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Description
FIXED IND 47UH 550MA 620 MOHM
Data sheet
ELL-5PS470M.pdf
Category
Fixed Inductors
Delivery Services
ELL-5PS470M
Comments
    ELL-5PS470M Specifications
    Part Status Obsolete
    Type Wirewound
    Material - Core -
    Inductance 47µH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 550mA
    Current - Saturation 450mA
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 620 mOhm
    Q @ Freq -
    Frequency - Self Resonant -
    Ratings -
    Operating Temperature -
    Frequency - Test 100kHz
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case Nonstandard
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)