ETQ-P3M3R3YFP
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
ETQ-P3M3R3YFP
ETQ-P3M3R3YFP
Part Number
ETQ-P3M3R3YFP
Description
FIXED IND 3.3UH 5A 34.4 MOHM SMD
Data sheet
ETQ-P3M3R3YFP.pdf
Delivery Services
ETQ-P3M3R3YFP
Comments
    ETQ-P3M3R3YFP Specifications
    Material - Core Metal Composite
    Inductance 3.3µH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 5A
    Current - Saturation 8.6A
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 34.4 mOhm Max
    Ratings AEC-Q200
    Operating Temperature -40°C ~ 150°C
    Frequency - Test 100kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)