IDC7328ER100M
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
IDC7328ER100M
IDC7328ER100M
Part Number
IDC7328ER100M
Manufacturer
Vishay Dale
Description
FIXED IND 10UH 4.3A 31 MOHM SMD
Data sheet
IDC7328ER100M.pdf
Category
Fixed Inductors
Delivery Services
IDC7328ER100M
Comments
    IDC7328ER100M Specifications
    Part Status Active
    Type Wirewound
    Material - Core Ferrite
    Inductance 10µH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 4.3A
    Current - Saturation 10A
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 31 mOhm Max
    Q @ Freq -
    Frequency - Self Resonant -
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100kHz
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case Nonstandard
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
    Height - Seated (Max) 0.280" (7.11mm)