IDC7328ER150M
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
IDC7328ER150M
IDC7328ER150M
Part Number
IDC7328ER150M
Manufacturer
Vishay Dale
Description
FIXED IND 15UH 4A 36 MOHM SMD
Data sheet
IDC7328ER150M.pdf
Category
Fixed Inductors
Delivery Services
IDC7328ER150M
Comments
    IDC7328ER150M Specifications
    Part Status Active
    Type Wirewound
    Material - Core Ferrite
    Inductance 15µH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 4A
    Current - Saturation 8A
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 36 mOhm Max
    Q @ Freq -
    Frequency - Self Resonant -
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100kHz
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case Nonstandard
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
    Height - Seated (Max) 0.280" (7.11mm)