IDC7328ER221M
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
IDC7328ER221M
IDC7328ER221M
Part Number
IDC7328ER221M
Description
FIXED IND 220UH 1.2A 380 MOHM
Data sheet
IDC7328ER221M.pdf
Delivery Services
IDC7328ER221M
Comments
    IDC7328ER221M Specifications
    Material - Core Ferrite
    Inductance 220µH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 1.2A
    Current - Saturation 2.4A
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 380 mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
    Height - Seated (Max) 0.280" (7.11mm)