IDC7328ER3R3M
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
IDC7328ER3R3M
IDC7328ER3R3M
Part Number
IDC7328ER3R3M
Description
FIXED IND 3.3UH 6.2A 18 MOHM SMD
Data sheet
IDC7328ER3R3M.pdf
Delivery Services
IDC7328ER3R3M
Comments
    IDC7328ER3R3M Specifications
    Material - Core Ferrite
    Inductance 3.3µH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 6.2A
    Current - Saturation 14A
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 18 mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
    Height - Seated (Max) 0.280" (7.11mm)