IDC7328ER470M
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
IDC7328ER470M
IDC7328ER470M
Part Number
IDC7328ER470M
Description
FIXED IND 47UH 2.6A 86 MOHM SMD
Data sheet
IDC7328ER470M.pdf
Delivery Services
IDC7328ER470M
Comments
    IDC7328ER470M Specifications
    Material - Core Ferrite
    Inductance 47µH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 2.6A
    Current - Saturation 4.5A
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 86 mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
    Height - Seated (Max) 0.280" (7.11mm)