IDC7328ER680M
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
IDC7328ER680M
IDC7328ER680M
Part Number
IDC7328ER680M
Description
FIXED IND 68UH 2.3A 130 MOHM SMD
Data sheet
IDC7328ER680M.pdf
Delivery Services
IDC7328ER680M
Comments
    IDC7328ER680M Specifications
    Material - Core Ferrite
    Inductance 68µH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 2.3A
    Current - Saturation 3.5A
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 130 mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
    Height - Seated (Max) 0.280" (7.11mm)