IDCS2512ER330M
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
IDCS2512ER330M
IDCS2512ER330M
Part Number
IDCS2512ER330M
Manufacturer
Vishay Dale
Description
FIXED IND 33UH 600MA 190 MOHM
Data sheet
IDCS2512ER330M.pdf
Category
Fixed Inductors
Delivery Services
IDCS2512ER330M
Comments
    IDCS2512ER330M Specifications
    Part Status Active
    Type -
    Material - Core Ferrite
    Inductance 33µH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 600mA
    Current - Saturation -
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 190 mOhm Max
    Q @ Freq -
    Frequency - Self Resonant -
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100kHz
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case Nonstandard
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
    Height - Seated (Max) 0.115" (2.92mm)