IDCS2512ER471M
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
IDCS2512ER471M
IDCS2512ER471M
Part Number
IDCS2512ER471M
Description
FIXED IND 470UH 190MA 1.8 OHM
Data sheet
IDCS2512ER471M.pdf
Delivery Services
IDCS2512ER471M
Comments
    IDCS2512ER471M Specifications
    Material - Core Ferrite
    Inductance 470µH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 190mA
    Current - Saturation -
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 1.8 Ohm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
    Height - Seated (Max) 0.115" (2.92mm)