IHHP1008AZERR47M01
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
IHHP1008AZERR47M01
IHHP1008AZERR47M01
Part Number
IHHP1008AZERR47M01
Manufacturer
Vishay Dale
Description
FIXED IND 470NH 4.1A 34 MOHM SMD
Data sheet
IHHP1008AZERR47M01.pdf
Category
Fixed Inductors
Delivery Services
IHHP1008AZERR47M01
Comments
    IHHP1008AZERR47M01 Specifications
    Part Status Active
    Type -
    Material - Core -
    Inductance 470nH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 4.1A
    Current - Saturation 4.4A
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 34 mOhm Max
    Q @ Freq -
    Frequency - Self Resonant -
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100kHz
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case 1008 (2520 Metric)
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)