IHLP1212ABERR47M11
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
IHLP1212ABERR47M11
IHLP1212ABERR47M11
Part Number
IHLP1212ABERR47M11
Manufacturer
Vishay Dale
Description
FIXED IND 470NH 6.4A 19.5 MOHM
Data sheet
IHLP1212ABERR47M11.pdf
Category
Fixed Inductors
Delivery Services
IHLP1212ABERR47M11
Comments
    IHLP1212ABERR47M11 Specifications
    Part Status Active
    Type Molded
    Material - Core -
    Inductance 470nH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 6.4A
    Current - Saturation 7A
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 19.5 mOhm Max
    Q @ Freq -
    Frequency - Self Resonant 140MHz
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100kHz
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case Nonstandard
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.144" L x 0.118" W (3.65mm x 3.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)