IHLP1212AEER1R5M11
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
IHLP1212AEER1R5M11
IHLP1212AEER1R5M11
Part Number
IHLP1212AEER1R5M11
Description
FIXED IND 1.5UH 2.7A 46 MOHM SMD
Data sheet
IHLP1212AEER1R5M11.pdf
Delivery Services
IHLP1212AEER1R5M11
Comments
    IHLP1212AEER1R5M11 Specifications
    Material - Core -
    Inductance 1.5µH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 2.7A
    Current - Saturation 4.5A
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 46 mOhm Max
    Q @ Freq -
    Frequency - Self Resonant -
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.144" L x 0.118" W (3.65mm x 3.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)