IHLP2525CZER2R2M11
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
IHLP2525CZER2R2M11
IHLP2525CZER2R2M11
Part Number
IHLP2525CZER2R2M11
Description
FIXED IND 2.2UH 9A 16.5 MOHM SMD
Data sheet
IHLP2525CZER2R2M11.pdf
Delivery Services
IHLP2525CZER2R2M11
Comments
    IHLP2525CZER2R2M11 Specifications
    Material - Core -
    Inductance 2.2µH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 9A
    Current - Saturation 7A
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 16.5 mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
    Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)