IHLP3232CZER100M11
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
IHLP3232CZER100M11
IHLP3232CZER100M11
Part Number
IHLP3232CZER100M11
Manufacturer
Vishay Dale
Description
FIXED IND 10UH 5.3A 55.1 MOHM
Data sheet
IHLP3232CZER100M11.pdf
Category
Fixed Inductors
Delivery Services
IHLP3232CZER100M11
Comments
    IHLP3232CZER100M11 Specifications
    Part Status Active
    Type Molded
    Material - Core -
    Inductance 10µH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 5.3A
    Current - Saturation 3.8A
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 55.1 mOhm Max
    Q @ Freq -
    Frequency - Self Resonant 12MHz
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100kHz
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case Nonstandard
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.340" L x 0.322" W (8.64mm x 8.18mm)
    Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)