IHLP3232CZER1R0M11
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
IHLP3232CZER1R0M11
IHLP3232CZER1R0M11
Part Number
IHLP3232CZER1R0M11
Description
FIXED IND 1UH 16A 6.49 MOHM SMD
Data sheet
IHLP3232CZER1R0M11.pdf
Delivery Services
IHLP3232CZER1R0M11
Comments
    IHLP3232CZER1R0M11 Specifications
    Material - Core -
    Inductance 1µH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 16A
    Current - Saturation 14.8A
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 6.49 mOhm Max
    Q @ Freq -
    Frequency - Self Resonant 51MHz
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.340" L x 0.322" W (8.64mm x 8.18mm)
    Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)