IHLP3232CZER4R7M11
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
IHLP3232CZER4R7M11
IHLP3232CZER4R7M11
Part Number
IHLP3232CZER4R7M11
Description
FIXED IND 4.7UH 7.6A 28.6 MOHM
Data sheet
IHLP3232CZER4R7M11.pdf
Delivery Services
IHLP3232CZER4R7M11
Comments
    IHLP3232CZER4R7M11 Specifications
    Material - Core -
    Inductance 4.7µH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 7.6A
    Current - Saturation 5.4A
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 28.6 mOhm Max
    Q @ Freq -
    Frequency - Self Resonant 21MHz
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.340" L x 0.322" W (8.64mm x 8.18mm)
    Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)